Posted in Uncategorized

Видео: Ленче Кукиќ победничка на шоуто „Никогаш не е доцна“

Доминација на македонските пејачи Ленче Кукиќ и Бејхан Рамов во годишното шоу „Никогаш не е доцна“ . Извонредната македонска пејачка Ленче Кукиќ госвои две од…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

„Се ослободив од зло од жена“- Дарко Лазиќ само што се разведе, па веднаш упати навреди до Ана

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ официјално се разведоа, а многумина ги изненадила неговата изјава за поранешната сопруга. За време на разговор со новинар, Дарко рекол…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Провокативна фотосесија на фолкерката Татијана Стефановска

Провокативна и со беспрекорен изглед како и секогаш, фолкерката Татијана Стефановска деновиве ја направи својата нова фотосесија, овојпат во соработка со познатиот фотограф Томе Табанов….

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Селект бенд од Охрид со нов самостоен видео проект

Добро одбрани македонски народни хитови во новиот видео проект од охридскиот Селект бенд. Мора да потенцираме дека проектот е отсвирен и отпеан во живо, а…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Елена Јовческа и Далибор Ѓошиќ промовираа нова песна и спот

Елена Јовческа и Далибор Ѓошиќ снимаа дует песна и спот,за музиката се погрижи далибор Ѓошиќ а е снимено во студио Сити саун .Спотот се снимаше…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ТPAГЕДИЈА ПО ТPAГЕДИЈА: Семејството Шаулиќ изгyби уште еден член!

Семејството Шаулиќ пред неколку дена доживеа уште една загyба. Имено, на вдовицата Гoрдана и починa нејзината мајка. Мајката на Гордана беше бoлна, последните неколку месеци…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Концерт по повод 40 години успешна кариера на композиторот Гоце Џуклески и пријателите

Во преполна сала во домот на култура во Лескоец Охридско од каде и потекнува познатиот композитор Гоце Џуклески се одржа концерт по повод 40 години…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО ОД ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША- ТЕПА И ПЦУЕ НОВИНАР ВО СРБИЈА!

Скандалите од српската пејачка Јелена Карлеуша не стивнуваат. Овој пат се појави видео во кое Карлеуша пцуе и тепа новинар од магазинот Курир.рс. Имено, српскиот…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Гради,задници на сите страни во спотот на Адреналин бенд

Летна шема е насловена најновата песна на Адреналин бенд,во кој освен момците од Адреналин се појавуваат и неколку разголени девојки. погледнете.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ГО ХАКИРАЛ ТЕЛЕФОНОТ НА ПЕЈАЧКАТА И СÈ ОБЈАВИЛ НА ИНТЕРНЕТ Уапсен маж кој наводно ги украл голите фотографии на Северина

Маж кој се сомничи дека украл сет голи фотографии од Северина Којиќ уапсен е во Хрватска. Полицијата се сомнева дека крадецот се занимава со високотехнолошки криминал. Овие…

Continue Reading...