Posted in Uncategorized

Кој е пеачот од Гранд што вчера си го oдзeдe својот живoт во Тител – ФОЛКЕРОТ го сакаа сите, еве зошто самиот си пpecyди!

Познатиот фолк-пејач Драгиша Митиќ Гиле, како што пренесуваа медиумиte, си ги oдзeдe живoтот. Тpaгедијата се случила во Тител, на работното место на пејачот Тој последните…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Познатиот српски пејач си го одзeде живoтот поради преголеми долгови

\ Познатиот пејач на фолк музика, Драгиша Митиќ Гиле, како што неофицијално дознава српски Курир, денеска си го одзeл животот. Тpaгедијaта се случила во Тител,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

На српска пејачка и се зakaнуваат со објавување на п*рно видео

Српската пејачка Тања Савиќ овој период поминува низ вистински пекол. Имено откако сопругот и ги зема двата сина и ги однесе во Австралија, сега се…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Тања Савиќ бара пари од колегите: „Помогнете ми, ќе ви вратам од настапите“

Српската пејачка Тања Савиќ минува низ тежок период во нејзиниот живот поради тоа што сопругот Душан ги однесе нивните синови во Австралија додека таа се…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Аца Лукас: Зошто мојот охридски концерт е откажан, но не и на Петар Грашо, во што е разликата?

Српската естрадна мега-ѕвезда Аца Лукас очигледно се уште не може да се помири со тоа што ова лето неговиот охридски концерт не се одржа. Не…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Јован Поп-Стефанија раскажува за неговите почетоци со музиката

Која е музичката приказна на Јован Поп-Стефанија од познатиот Охридски Ансамбл Билјана?! Јован Поп-Стефанија од Ансамбл Билјана пред извесно време гостуваше во студиото на ИН…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Младата Ангела Лавроска направи нов кавер на светски хит

Сигурно веќе ја знаете осумнаесет годишната Ангела Лавровска од Битола која пред извесно време го објави својот втор кавер “Someone you loved”- Lewis Capaldi. Доколку…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Сопругата на Харис Џиновиќ откри која е единствената забрана во бракот

Ним љубовта и почитта им се на прво место, но за Харис сепак постои една мошне важна работа. Имено, како што неодамна изјавила неговата сопруга…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

“Македонски Гордооди” отскочна даска за Мирослав Мирчески

Песната “Македонски Гордооди” е отскочна даска за младиот и доста талентиран пејач Мирослав Мирчески. Тој со оваа песна ја однесе победата на фестивалот Гоце Фест,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

По одличните коментари за “Врати ми се” Туше и Профа бенд најавуваат нова карантинска песна

После одличните коментари за изведбата на песната “Врати ми се”, Благојче Стојановски Туше и Профа Бенд во интервју за Сателитската ИН Телевизија најавија уште една карантинска песна….

Continue Reading...