Posted in Uncategorized

(видео)Нов спот на Игор Бежаноски

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(ВИДЕО) Сузана Гавазова провокативна во спотот за “Џунгла”

Една од најпознатите и најбараните фолк пејачки во земјава и надвор од неа, Сузана Гавазова, на уникатен начин им ја честита новата 2020-та година на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Австралиската ИНТВ отвори свое студио во Мелбурн

Единствената македонска телевизија во Австралија-ИНТВ, отвори свое студио во Мелбурн. Истото ќе биде одлично место за промоција на сите македонски музичари кои во Австралија ги…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Здравко Чолиќ после 52 години го признал синот: И тој е познат пеач

Иако на Евровизија во дамнешната 1973 година со песната “Гори ватра“, евровизиските фанови од цел свет и понатаму внимателно ја следат работата на Здравко Чолиќ….

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Погледнетего првиот спот на Ицко Ѓорѓиовски “Етно Фанк”.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Нова Година уште отсега вака се празнува во домот на Гавазова: Ќеркичките Емили и Селена подготвени го чекаат Дедо Мраз (ФОТО+ВИДЕО)

За разлика од многу познати личности кои приватноста ја кријат како „змија нозете“, фолкерката Сузана Гавазова е една од оние која не само што не…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ЕВЕ зошто судот И ГО ОДЗЕДЕ синот на Северина

Целиот регион е шокиран од пресудата на судот во Загреб, според која Северина Којиќ во четвртокот беше лишена од старателство врз нејзиниот син Александар и тој му беше доделен на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Унгарија се повлекува од Евросонг- Им бил премногу геј?!

29 ноември 2019, 16:28СподелиСподели „Гардијан“, сепак, пишува дека Унгарците се откажале од конкуренцијата затоа што Евровизија се повеќе се поврзува со ЛГБТК заедницата. Унгарците ги…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Харизма бенд со нови проекти!

Харизма Бенд деновиве ги израдува своите фанови со нови фотографии. Фотосесијата е само најава за новиот проект кој следува. “Пред нас е период кога се…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ДРЖАВНА НАГРАДА ЗА ПЕЈАЧКИТЕ ВИОЛЕТА ТОМОВСКА И ВЕСНА ЃИНОВСКА-ИЛКОВА

Примадоната на Македонската опера и балет (МОБ) Весна Ѓиновска-Илкова и доајенката на македонската народна песна Виолета Томовска заедно со писателот Димитар Башевски, се добитници на…

Continue Reading...