Posted in Uncategorized

Цеца и Брена погодени од коронакризата , побарале 250 евра државна помош

И српските естрадни sвезди решија да ја искористат финансиската помош што ја дава државата заради кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус, која изнесува 750 евра…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Тотален пресврт! Северина и Игор Којиќ остануваат заедно !

После бројни шпекулации дека бракот им се распаѓа, Северина Којиќ пред неколку минути ставила точка на бројните наводи за нејзиниот развод со Игор Којиќ. Имено…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Пејачката Ана Николиќ не жали пари за ќерката Тара: За роденден и купи подарок од 8.000 евра!

Ана Николиќ купи коњ од 8.000 евра! Пејачката одлучи да ја израдува ќерка си Тара за третиот роденден и да ѝ го подари ова благородно…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Доајенот на македонската музика Наум Бурназ претепан во Охрид

Доајенот на македонската опера, но и славен изведувач на македонски староградски и забавни мелодии, Наум Бурназ, бил претепан во угостителски објект во Охрид . За…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Карлеуша ги распамети Труците: Вакво безобразно бикини може да носи само таа

Пејачката Јелена Карлеуша веќе неколку дена ужива на летување во Турција, каде отиде со пријателите и ќерките Ника и Атина. Таа на плажа ја користи…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(ФОТО) Милица Тодоровиќ драстично се промени, фановите изненадени

Пејачката Милица Тодоровиќ варираше многу во тежината во последните две години. Сепак, се чини дека таа конечно ја донесе својата линија на нормала. Ова може…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Поп – пејачката Гоца Тржан стана “Јутуберка”

Поп-пејачката Гоца Тржан не настапила од средината на март, поради што претрпе голема финансиска загуба. Гоца реши да најде нови извори на приход, а тоа,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Поминаа две години од смртта на Оливер Драгојевиќ

Славниот музичар Оливер Драгојевиќ почина пред две години на 29 јули, а на датумот кога не напушти, во Велој Луци ќе биде одржан голем концерт…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Слушнете ја преработката на Даниел Крстески за песната „Земјо Мила“

„Колку векови во темнина си била, колку темни сказни знаеш, земјо мила, колку страдања на рамена си збрала, колку жртви ти за слобода си дала…“…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Познатата пејачка Јелена Костов преживува пекол поради коронавирусот

Познатата фолк пејачка Јелена Костов веќе еден месец ја води својата битка со злобниот коронавирус, а откако повторениот тест покажа дека вирусот сè уште постои…

Continue Reading...