Posted in Uncategorized

Групата “Црешово топче” со две нови песни и два видеозаписи

Крушевската група “Црешово топче” деновиве снимаше два нови видео записи за песната “Една Марија” како и орото кое е насловено како “Фанки деветка”. Групата е…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Дали ова е најдобриот фолк спот за 2019?

Ѓоко Јовиќ промовираше нова песна и спот по големиот успех со песната и спотот “За велигден “која веќе стана хит само после месец Ѓоко изненади…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Фантастик бенд најбарани во Државава

Оваа година денот на жената 8ми Март нај добрата забава и нај веселата ја направија момците од Фантастик бенд во еден од скопските ресторани(ЕДЕРА) .Фантастик…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Оваа песна е забранета по Македонските медиуми!

Се работи за песната “За тебе пеам родино”на Рубинчо Благадуша,во песната се опејува Македонија и се проколнуваат душманите за Македонија.Од пред некој ден на продукцијата…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Најнов спот на Ѓоко Јовиќ-Стојне мома на чорбаџи Стојана

Спотот е изработен пред месец дена заедно со Ин продукција ,Како статисти се јавуваат повеќе статисти како Шенка Колозова.Влатко Дојчиноски и др. погледнетего

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Се породи Анастасија, Наум Петрески стана дедо

Анастасија, ќерката на фолк-пејачот Наум Петрески денеска стана мајка. Таа роди ќерка на која со сопругот, пејачот Владимир Поповски ѝ го дадоа името Андреа.Ова е…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Објави фотографии од неговото убиство во болницата: Сопругата на Синан Сакиќ има шокантни докази, еве како пејачот е убиен!

Сопругата на трагично починатиот пејач Синан Сакиќ не престанува да ја шокира јавноста. Откако претходно тврдеше дека нејзиниот сопруг е убиен во болница, овој пат…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Брена никогаш не и се заблагодарила и ја изминувала на улица: Дивна за пејачката го направила ова, по што била казнета!

Дивна Карлеуша неодамна за српските медиуми раскажа дека додека била водителка во радиото 101 пуштала песни од Лепа Брена иако пејачката тогаш била во кавга…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ненадејно почина мајката на Јелена Карлеуша!

Познатата новинарка и мајка на фолк пејачката Јелена Карлеуша Дивна Карлеуша денес е најдена мртва во нејзиниот стан,таа имаше 61 година .

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Познатиот музичар Игор Димовски не “апстинира” дури и додека спортува

Хармоникаш Игор Димовски деновиве беше забележан во спортскиот ски центар на Маврово во придружба на двајца пријатели. Имено тие покрај скијањето, на крајот од стазата…

Continue Reading...