Posted in Uncategorized

Неда Украден незадоволна го напуштила шоуто Ѕвездите на Гранд: “Би можело да има малку повеќе почитување“

Неда Украден била гостин како член на жири во “Ѕвездите на Гранд“, а препирањата со постојаните членови на жирито не изостанувале. Пеачката, сепак не сакала…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Куратица стана филмско село,најпопуларните пејачи снимаат спотови во ова село!

Ѓоко Јовиќ го промовираше новиот спот за песната “Решив дома да се вратам”. Видеото се снимаше на повеќе локации во Охрид, во соработка со ИН Продукција. Повеќето…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Се венчале во Лас Вегас: Драгана Мирковиќ беше во љубов со советникот на Заев

Српската пејачка пред да се омажи со сегашниот сопруг Тони била во долгогодишна врска со Зоран Башановиќ. Тој не и бил само момче туку и…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Српскиот фолкер Миланче Радосављевиќ има бизарна судбина: Починал по удар од гром, арамии го откопале за да го ограбат, а тој оживеал среде грабежот на гробот!

Во младоста, на српскиот хармоникаш и пејач од повозрасната генерација Миланче Радосављевиќ му се случило  нешто што е еднакво на најбизарните филмски приказни – клиничка…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Штип си доби химна!

Фолк пејачката Јасмина Гуњева на својот фејзбук профил објави песна за нејзиниот роден град Штип.Песната наскоро ќе добие и видеозапис. Слуснетеа песната за Штипhttps://www.youtube.com/watch?v=c6Nae24umSw&feature=share&fbclid=IwAR1CNDj5PnMPp6r3I_5Neb1oM5GJG170q1AkW21gSzQdJTWucDl-iCmZcsQ https://www.youtube.com/watch?v=c6Nae24umSw&feature=share&fbclid=IwAR1CNDj5PnMPp6r3I_5Neb1oM5GJG170q1AkW21gSzQdJTWucDl-iCmZcsQ

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Анета и Џими од „Молика“ започнаа нов бизнис: На отварањето многу познати лица

Во присуство на голем број пријатели и колеги, Анета Мицевска, вокалистка на групата „Молика“ и нејзиниот сопруг Џими, фронтмен на групата, го отворија својот ресторан…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Рада Манојловиќ јавно и се обрати на Јелена Карлеуша: „Кој не те знае, скапо ќе те плати“

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија. Рада…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Зад решетки е човекот кого во анонимно писмо го обвинија за убиството на Јелена

Анонимно писмо кое стигнало до судот го сомничи  Драгоје Милинковиќ, како убиец на пејачката Јелена Марјановиќ. После добивањето на писмото Драгоје е уапсен вчера во Белград. Милинковиќ,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Коки се разведува по вторпат?

Музичарот Никола Јанков – Коки Јанков става крај и на вториот брак, пренесува естрадниот магазин „Бекстејџ“. Според нивните информации, бракоразводната постапка била во тек. Коки од…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Саша Ковачевиќ со хуманитарен концерт во Прилеп

Популарната балканска музичка ѕвезда Саша Ковачевиќ,на 30 ноември  ќе одржи хуманитарен концерт во Прилеп. Големиот хуманитарен концерт е закажан  во спортската сала „Сонце ГА“,а собраните средства…

Continue Reading...