Posted in Uncategorized

(ВИДЕО) “Ја излези Ѓурѓо” во изведба на Амира Медунјанин во Арена во Пула (ВИДЕО) “Ја излези Ѓурѓо” во изведба на Амира Медунјанин во Арена во Пула

Врвнатата вокалистка Амира Медунјанин со оркестарот Вечерња љубав во пулска Арена ја изведоа познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“. Амира Медунјанин е вокалистка, хуманитарец и…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Затоа е најбаран пејач во Македонија!

Средствата што синоќа ги собра Ѓоко Јовиќ од настапите во ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО и КЛУБ ИНДУСТРИЈАЛ ги предаде директно во рацете на струмичанецот Томе Јанев. „Затоа е…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Високобуџетен спот на Тандеми!

Базен, убави девојки, забава е она што ќе го може да го погледнете во најновиот спот од група Тандеми кој што ќе излезе во најскоро…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Фолк пејачот Спасен Силјановски со скршеници во Собраќајна несреќа

Познатиот фолк пејач Спасен Силјаноски возејки се со својот крос мотор по планински пат и по голем скок со неговиот мотор заврши со удар во…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Перо Антиќ по 13 години брак се разведе од својата сопруга

Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица не се повеќе заедно. Како што пренесе „Женски Магазин“, македонскиот кошаркарски репрезентативец и актуелен претседател на Кошаркарската федерација на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Александар Ицов со нов иструментал и нов видеозапис

Александар Ицов сними видео запис за неговото ново музичко дело, инструментална гајда. Музиката е дело на Александар, а аранжманот на Сашко Велков. Видеото е во…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Видео: Ленче Кукиќ победничка на шоуто „Никогаш не е доцна“

Доминација на македонските пејачи Ленче Кукиќ и Бејхан Рамов во годишното шоу „Никогаш не е доцна“ . Извонредната македонска пејачка Ленче Кукиќ госвои две од…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

„Се ослободив од зло од жена“- Дарко Лазиќ само што се разведе, па веднаш упати навреди до Ана

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ официјално се разведоа, а многумина ги изненадила неговата изјава за поранешната сопруга. За време на разговор со новинар, Дарко рекол…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Провокативна фотосесија на фолкерката Татијана Стефановска

Провокативна и со беспрекорен изглед како и секогаш, фолкерката Татијана Стефановска деновиве ја направи својата нова фотосесија, овојпат во соработка со познатиот фотограф Томе Табанов….

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Селект бенд од Охрид со нов самостоен видео проект

Добро одбрани македонски народни хитови во новиот видео проект од охридскиот Селект бенд. Мора да потенцираме дека проектот е отсвирен и отпеан во живо, а…

Continue Reading...