Posted in Uncategorized

Шок од Maрија Шерифовиќ: Го известувам Саша дека остана без член на жирито

Пејачката Марија Шерифовиќ во моментот е во САД, поточно во Калифорнија. Како и секогаш и овојпат таа е многу активна на социјалната мрежа Инстаграм, користејќи…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Кој сака да легне во креветот на Наташа Беквалац, може тоа да го направи за 1 000 евра

Како што пишуваат српските медиуми, наводно Наташа одлучила својот луксузен имот да го издава за венчавки, родендени, прослави, а оваа луксузна вила ќе им биде…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ВО МИНИ ФУСТАН, БЕЗ ГРАДНИК СОРАЈА ЗАВЕДУВА ВО АМСТЕРДАМ

Старлетата некое време беше во Монте Карло каде уживаше во деликатеси и се почасти со шопинг. Сега е во Амстердам и наздравува заедно со пријателка….

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

СЕВЕРИНА ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС – Деновиве главна на журките во Брач

Пејачката Северина Којиќ е позитивна на коронавирус, открива српска Република. Според информациите од порталот, на пејачката и била дијагностицирана вирусна инфекција, по забавата на Брач….

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Тежок е периодов, но ќе издржиме вели виртуоз на хармоника Мишел Трајковски

Иако овој период е доста тежок за македонските музичари, бидејќи повеќето од нив егзистираат само од музиката и нивните настапи, сепак оваа ситуација мора да…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

АНАСТАСИЈА ВО ЖОЛТО БИКИНИ ОСВОЈУА СО НАСМЕВКА И СО ОБЛИНИТЕ!

Ќерката на Цеца повремено објавува провокативни фотографии, а заради една добила лавина од коментари на Инстаграм. Анастасија позирала во жолто бикини и своите облини ги…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Сека Алексиќ се ослободи од тетоважите на нејзиното тело

Пејачката Светлана Сека Алексиќ одлучила да ги отстрани тетоважите кои ги направила пред 10 години. Сека неколку пати истакна дека не и се допаѓаат овие…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ГРАДИТЕ НА СОРАЈА ЗА МАЛКУ НЕ И ИСПАДНАА ОД ДЕКОЛТЕТО, А ВО РАКАТА ТАШНА ОД 2.500 ЕВРА

Фановите на Сораја го пофалија нејзиниот изглед и напишаа дека е убава и секси, а некои иронично ја исмеваа. Старлетата Сораја Вучелиќ редовно споделува фотографии…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Младата музичка фолк sвезда Милица Павловиќ во нејзиниот нов спот се појави без гаќички !!

Младата музичка фолк sвезда Милица Павловиќ ги изненади и шокираше своите обожаватели уште кога го објави тизерот за нејзината нова песна под наслов „Папи“ Во…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Стартува помошта од државата на музичарите, но кој ги селектира?

Денес Здружението на естрадни уметници објави дека стартува помошта од државата ,според некои извори тоа е минимална плата од 14 500 ,а според некои 500…

Continue Reading...