Monthly Archive: December 2018

0

Балканските ѕвезди со вртоглави суми за настап на Нова година

Охрид, 29. декември 2018 (ИНПРЕС) – Новогодишните празници се период на вистинска „берба“ за познатите музичари, време кога цените за нивните ангажмани се зголемуваат за неколку пати, се` во име на забавата која организаторите...

0

Ги пеете нејзините песни, но не знаете дека му е сестра на Бора Чорба

Иако Бора Ѓорѓевиќ- Чорба е на сцената веќе 40 години и приватниот живот не го чува во стаклено ѕвоно, сепак, постојано се појавува нешто ново и инетерсно за неговата проватност, а што дотогаш не...

0

Еве како изгледа сопругата на Дино Мерлин и поради што пејачот се обидел да ја сокрие сите овие години

Неговите песни ги обожаваат многумина, а неговата љубовна приказна како да е излезена од неговите многубројни хитови. Дино Мерлин својата сопруга ја запознал кога имал 17 години, а се оженил кога наполнил 21 година....