Posted in Uncategorized

Жељко Самарџиќ во интервју за КУРИР: Во Охрид го променив имиџот, во Кочани ми се заканија со пиштол среде автопат (ВИДЕО)

Балканскиот романтичар Жељко Самарџиќ неодамна ги изненади сите со голема промена, неговиот нов имиџ – впечатливите брада и мустаќи и очила. А, на 16. Февруари…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ѓоко Јовиќ и Енерџи бенд преминaа во глумци!

Ѓоко Јовиќ и неговиот бенд преминаа во глумци, тие во најновиот спот на Ѓоко за најновата песна Стојне на Чорбаџи Стојана. Енеџи во новиот спот…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Рада Манојловиќ за татка си потрошила брдо пари – сите ја фалат во родното село

Иако важи за една од најангажираните српски пејачки, Рада Манојловиќ го користи секој слободен момент за да оди во село, но и на татко си…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

На фолк пејачот Момо Николовски ,итно му е потребна помош!

Неговиот колега и кум Сашо Ливрински ги повика на помош колегите и пријателите.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Рада Манојловиќ со шлиц до папок: Со рацете се обидуваше да го покрие меѓуножјето, но не и успеа (ФОТО)

Српската пејачка Рада Манојловиќ овие денови предизвика лавина од коментари на социјалните мрежи откако се појавија „папарацо“ фотографии од пејачката фатена во незгодна ситуација. Имено…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео)Тања Јовановска со мокна балада!

Фолк пејачката Тања Јовановска објави мокна балада,тоа е нејзината најнова песна и спот во соработка со ИН продукција.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Бобан Цановски не е веќе дел од Маестро!

Фолк пејачот Бобан Цановски на својот официален фб.објави дека веке не е дел од групата Маестро . Бобан Најавува нов бенд,нови песни и нови успеси…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО МИЛАН КАЛИНИЌ

Прекршочниот суд во Белград распишал две потерници по водителот Милан Калиниќ затоа што не се јавувал на рочиштата за изречување на пресудите и казните. Калиниќ…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Нејзините хитови ги знаат сите, но трагедијата никој- сестрата на српската пејачка се удавила во вода, а нејзиниот татко починал (ФОТО)

Српската пејачка која на сите им е добро позната зад својата кариера крие црна и мрачна судбина. Станува збор за пејачката Мина Костиќ која со…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео) Прекрасна изведба на песната “Јелен”од Бендот на Брака Нуне

Continue Reading...