Posted in Uncategorized

Познатата фолк пејачка е сериозно болна

Весна Змијанац со години има проблеми со тироидната жлезда, која и покрај бројните третмани и намалена исхрана не успеа да ја победи, но од време…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Стоја ја тепала Сека?! Ја кубела за коса па ја претепала со тупаници!

Се степаа пејачките Стоја Новаковиќ и Сека Алекиќ, пренесоа српаките медиуми. Според пишувањта, наводно, пејачката Стојанка Новаковиќ- Стоја ја нападнала нејзината колешка Сека, затоа што оваа…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео)Нема да ја препознаете Сузана Гавазова!

Погледнете како Сузана Гавазова изгледаше на промовирањето на новата песна”Намазана” на една Спрска Телевизиа. https://www.facebook.com/suzana.gavazova.5/videos/2291747760857180/UzpfSTczMzc2NzUyMjoxMDE1NjMyODk1NDk3MjUyMw/

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео)Изјава од преживеаниот во собракајната несрека на Шабан Шаулиќ!

Во сообраќанта несреќа во која загина Шабан Шаулиќ и неговиот Сајзерист ,сведок е кумот на Шабан Шаулиќ кој бил на задното седиште на автомобилот,тој преку…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Возел со 180 км/ч – Германците тврдат дека некој му наредил да се забие во нив

По многубројните шпекулации и тие објавија дека кружат сериозни гласини дека некој нарачал убиство на Шабан Шаулуќ. Турчинот немал никакви документи за престој и за…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Прилеп побогат со уште една музичка група

Наскоро во Прилеп нов бенд под името “БРАВО БЕНД” чиј членови се Мартин Стојаноски,Владе Здравески Александар Трајкоски и Мирослав Горгиоски тие заедно имале доста настапи…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео)Забранетата песна на Спасен Силјаноски

По забранта на песната Спасен Силјановски ја промовираше песната во ИН продукција за потребите на ИНТВ Австралија .

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Погледнете како се забавуваат момците од Енерџи бенд низ Австралија

Гоко Јовиќ и Ерџи бенд се на голема Австралиска турнеа,тие како секоја година овај период од годината ги забавуваат нашинците во Австралија.Вашат за една од…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Сопругата на покојниот пејач: Имам фотографии, снимки и докази дека мојот сопруг е убеин

На профилот на покојниот пејач Синан Сакиќ се појави објава во која се поставува прашањето зошто пејачот е убиен. Сопругата на пејачот, Сабрина објаснил што…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ГОЦЕ ИЛИЕСКИ БАЛАДА СНИМАШЕ СПОТ ЗА “ТОА ОСТАНА”

Деновиве Гоце Илиевски Балада го сними својот втор спот за новата песна која е насловена  “Тоа остана”. Карактеристично за новата песна е тоа што по…

Continue Reading...