Posted in Uncategorized

Забранетата песна на Спасен Силјановски (аудио)

Судбина тешка е наловот на новата песна на фолк пејачот Спасен Силјаноски која беше забранета на овогодинешното издание на Гоце фест .

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Песна со емоција и копнеж по татковината: Сестрите Нешкоски кои живеат во Бостон снимија песна посветена на татковината (Видео)

Невена и Калина Нешкоски, кои се по потекло од Охрид, пораснаа во Чикаго, а во моментов живеат во Бостон, снимија песна посветена на татковината, наречена…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Српската пејачка итно оперирана – ѝ пукнал силикон во градите по породувањето

Популарната ѕвезда на „Гранд“ Јелена Костов доживеа вистинска драма кога кон крајот на 2018 година и’ пукнал силиконот во градите. За малку ќе добиела сепса,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ПОРАНЕШНАТА УЧЕСНИЧКА ВО „ЗАДРУГА“ Приведена Маца Дискреција: По сослушувањето се повлече од Инстаграм

Сенада Нуркиќ, попозната како Маца Дискреција е приведена. Имено, таа често на друштвената мрежа Инстаграм објавува фотографии на кои се гледа како зафатени мажи и…

Continue Reading...