Posted in Uncategorized

Почина и музичарот кој беше со автомобилот заедно со Шабан Шаулиќ

Мирсад Кериќ е втората жртва од страшната сообракајна несрека.Мирсад го управувал автомобилот а Шабан бил на совозачкото место ,а кумот на шабан на задното седиште.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Теа требало да биде во колата: Последна пееше со Шабан, а на бизарен начин ја избегна трагедијата (ВИДЕО)

Српската пејачка Теа Таировиќ пееше со Шабан Шаулиќ на неговиот последен настап во животот, по кој во тешка несреќа легендата на народната музика го загуби…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Пијан возач со друг автомобил се забил во колата во која бил Шабан Шаулиќ

Според последните информации кои ги јавуваат германските медиуми, пеачот починал во болница поради тешките повреди во сударот. Лекарите се обидувале да му го спасат животот…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(Фото) еве што остана од автомобилот на Шабан Шаулиќ!

Во сообраќајката во која загина Шабан Шаулиќ теско е повреден и неговиот музичар.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео)Ова е последното видео на Шабан Шаулиќ од сношти

Светот остана без кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој загина во сообраќајна несреќа во Германија, која ја доживеа после настап во клубот Фаринда. Тој…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

За жал вистина е!ЗAГИHA ШАБАН ШАУЛИЌ: Кралот на народната музика пoчинa во тешка cooбpaќајна нecpeќа

Кралот на народната муизка Шабан Шаулиќ зaгинa во тешка cooбраќајна нecpeќа во Германија, пренесуваат српските медиуми Ѕвездата на народната музика според неофицијалните информации на српските…

Continue Reading...