Posted in Uncategorized

Драгана Јовановска ги „покори“ Русите

Изминативе  два дена Драгана Јовановска  настапи на два фестивали во Русија. Утринава пишувавме за неа, и за тоа што со гордост среде Русија го развеа Македонското знаме, а…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Кој го испровоцира Кико од Болеро бенд?

Кико од Болеро бенд важи за еден од најдобрите фолк пејачи во Македонија,деновиве тој објави статус во кој си го кажа своето мислење за оние…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ВИДЕО: Двајца музичари и нивниот менаџер загинаа во страшнаа сообраќајка

И двајцата членови на британскиот дует Her’s од Ливерпул загинаа во сообраќајна несреќа во САД , заедно со нивниот менаџер. Дуото на Стивен Фицпатрик и…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Александар Ицов наскоро со Гајда оро

Единствениот хармоникаш кој свири и гајда од Македониа наскоро со гајда оро.Александар деновиве заедно со Сашко Велков интезивно работаат на нвото 4то по ред на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Александра Пријовиќ: Од панаѓурска певаљка, до силиконска убавица (ФОТО)

Александра Пријовиќ е една од ретките од естрадата која за само седум години од нејзиното појавување во “Ѕвездите на Гранд”, стана една од најплатените пејачки,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Сузана Гавазова е Балканска звезда!

Сузана Гавазова долго време е на врвот на Македонската фолк сцена,овој пат Сузана се реши за чекор понатаму веќе трта песна за Балканскиот пазар и…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Екстра бенд од Битола,постоевме и ке постоиме!

Драги пријатели, роднини, колеги, познаници и обожаватели на ,,Екстра Бенд Битола”. Чувствуваме одговорност да ви се обратиме на сите јавно, да ги расчистиме сите дилеми…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Се надминаа себеси: „Нешто ќе те питам бабо“ во изведба на „Некст тајм“

Браќата Стефан и Мартин од „Некст тајм“ се надминаа себеси. Со фантастична преработка на песната „Нешто ќе те питам бабо“ ги разбудија емоциите кај сите…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Дамјан со обична фотка од Аеродром доби повеќе лајкови него полугола Старлета или Пејачка!

Фолк пејачот Дамјан Стојаноски на својот фејзбук објави фотка пред заминувањето на големата Австралиска турнеа заедно со Влатко Миладиноски и Златко Миладиноски,она што паѓа во…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ВИДЕО: Српскиот пејач фатен на дело – Сејо Калач снимен како краде телефон на бензинска пумпа

Сејо Калач е фатен како краде мобилен телефон и тоа на бензинска пумпа во Загреб. Тој чин е снимен од камера, а снимката е објавена…

Continue Reading...