Posted in Uncategorized

Славниот пејач ја претепал девојката на која ѝ должел 64.000 евра затоа што си ги барала парите

Пејачот Халид Муслимовиќ е обвинет за сериозно насилство врз поранешната партнерка Соња Башиќ од Велика Кладаша и би можел да заврши во затвор! Против пејачот…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ЛУЃЕ И НАСТАНИ Крај на прекрасната љубовна бајка! Даниел Кајмакоски се разведе од манекенката Кристина Димитриевска!

Победникот на “ Х- фактор“ и поранешен македонски евровизиски преставник Даниел Кајмаковски се разведува од неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска, објави “Ексклузив“ на 1ТВ. Тие беа во…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

НОВИОТ ПРОЕКТ НА КЛАСИКО БЕНД ЗА ВЕЛИГДЕНКСКИТЕ ПРАЗНИЦИ НА САТЕЛИТСКАТА ИНТВ,ФОЛК КЛУБ ТВ И 19 РЕГИОНАЛНИ ТЕЛЕВИЗИИ НИЗ МАКЕДОНИЈА!

Класико бенд промовираа нов видеопроект со подзаборавени Македонски песни.Деновиве проектот се врти на Сателитската ИНТВ,Фолк клуб тв, и 18 регионални Телевизии низ Македонија.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Елена Јовческа го промовираше новиот спот

Елена Јовческа деновиве заедно со ИН продукција изработиа спот за нејзината најнова песна Не ме допирај,чиј текст е на самата Елена,додека музика и аражман е…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ВИДЕО EXTREME BAND СО НОВ ВИДЕО ПРОЕКТ

EXTREME BAND деновиве промовираа нов проект со каваре ,преработија нови но и постари песни . погледнете

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Елена Велевска-Арам да им е на колегите од уста им го зедоа лебот на моите деца!

Елена Велевска деновиве требаше да отпатува на Австралиска турнеа заедно со нејзини колеѓи! Настана мал проблем кога повторно после два години на интернет почна да…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Балканика бенд од Прилеп со нов проект

Балканика бенд од Прилеп важи за еднен од најбараните бендови во Прилеп и околината. Тие деновиве снимаа самостоен проект од песни кои биле најбарани како…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ЕЛЕНА ЈОВЧЕСКА ОСТАНА БЕЗ АВТОМОБИЛ!

Фолк пејачката Елена Јовческа денес повика полиција и го снема нејзиниот автомобил! Додека се снимаше спотот на нејзината најнова песна Не ме допирај,и исчезна автомобилот…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

СКАНДАЛ: Македонецот дисквалификуван од ГРАНД, Марија потврди!

Иако минатиот пат кога татко му се испокара со жирито му прогледаа низ прсти и го оставија во игра, овој пат Адам Лабунски си „лапна“ дисквалификација и исфрлен…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Беќи Беќиќ снимаше Македонска песна

Познатиот Српски пејач Беќи Беќиќ во Прилеп во Просаунд студио снимаше Македонска песна за која за аражманот се погрижија Славко Ристески и Зоранчо Здравевск Зрпе.Наскоро…

Continue Reading...