Posted in Uncategorized

Елена Јовческа и Далибор Ѓошиќ најавуваат голем хит

“Љубовта не родила” е насловот на дуетската песна на фолк пејачката Елена Јовческа и нејзиниот колега Далибор Даки Ѓошиќ. Тие веќе снимија и видео запис…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Да донираме за Мила – Само едно пораче од 100 денари и ќе завршиме работа…

Да помогнеме на малата Мила. Од потребните 25 000 долари собрани се дури 15 000 долари. Останува да ја покажеме нашата хуманост и да помогеме…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ФОТО: По 18 години врска, Трајче и Кате од групата „Соната“ стапија во брак – очекуваат и принова

Катерина Брезева и Трајче Бондиков од фолк групата „Соната“ по 18 години врска стапија во брак. Убавата пејачка стана невеста, а за некој месец ќе…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Копров ѝ се извини на Србија: Жирито беше составено од анонимуси, а не од еминентни автори

Композиторот Григор Копров преку социјалната мрежа „Фејсбук“ ѝ се извини на српската нација поради тоа што од нашето жири не добија ниту еден глас на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Се ожени фолк пејачот Ташко Каранфиловски

Викендов фолкерот Ташко Каранфилоски го кажа судбоносното “да” и одлучи да го продолжи својот живот заедно со својата избраничка убавата Мартина. Тие направија голема свадбена…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Шокантно откритие на Анабела: „Љубовниците на бившиот јадеа и спиеја во мојата куќа“

Анабела Атијас за време на гостувањето во една ТВ-емисија јавно проговори за многубројните прељуби на својот сопруг Гаги Ѓогани, со кого се разведе пред десет години. Пејачката призна…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Гоца Тржан се налути: „Фала браќа Македонци на нулата’

Гоца Тржан се огласи на Твитер откако Македонија не и даде поени на Србија на Евросонг синоќа. – Фала браќа Македонци на нулатам јас гордо…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ВИДЕО: За 2 денови 20 000 посети само на youtobe

Фолкерката Елена Јовческа не знае за зборот одмор кога е во прашање музиката. Она што го ветува на својата публика, таа секогаш го исполнува. Атрактивната…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Скандал на настап на Тања Савиќ: Пијани гости се обидувале да ја „пипкаат“ пејачката

Пејачката Тања Савиќ која некогаш важеше за една од најпопуларните „Ѕвезди на Гранд“, денес не е толку популарна како порано. Како што пренесува „Ало“, таа…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Откриено кои се барањата пред настап на балканските пејачки: Тоа што го бара Карлеуша ќе ве шокира и насмее

Светските ѕвезди имаат различни барања пред настап, а балканските пејачки се прилично скромни во тој поглед. Минимални барања има Драгана Мирковиќ, која во бекстејџ бара…

Continue Reading...