Posted in Uncategorized

Перо Антиќ по 13 години брак се разведе од својата сопруга

Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица не се повеќе заедно. Како што пренесе „Женски Магазин“, македонскиот кошаркарски репрезентативец и актуелен претседател на Кошаркарската федерација на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Александар Ицов со нов иструментал и нов видеозапис

Александар Ицов сними видео запис за неговото ново музичко дело, инструментална гајда. Музиката е дело на Александар, а аранжманот на Сашко Велков. Видеото е во…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Видео: Ленче Кукиќ победничка на шоуто „Никогаш не е доцна“

Доминација на македонските пејачи Ленче Кукиќ и Бејхан Рамов во годишното шоу „Никогаш не е доцна“ . Извонредната македонска пејачка Ленче Кукиќ госвои две од…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

„Се ослободив од зло од жена“- Дарко Лазиќ само што се разведе, па веднаш упати навреди до Ана

Дарко Лазиќ и Ана Севиќ официјално се разведоа, а многумина ги изненадила неговата изјава за поранешната сопруга. За време на разговор со новинар, Дарко рекол…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Провокативна фотосесија на фолкерката Татијана Стефановска

Провокативна и со беспрекорен изглед како и секогаш, фолкерката Татијана Стефановска деновиве ја направи својата нова фотосесија, овојпат во соработка со познатиот фотограф Томе Табанов….

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Селект бенд од Охрид со нов самостоен видео проект

Добро одбрани македонски народни хитови во новиот видео проект од охридскиот Селект бенд. Мора да потенцираме дека проектот е отсвирен и отпеан во живо, а…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Елена Јовческа и Далибор Ѓошиќ промовираа нова песна и спот

Елена Јовческа и Далибор Ѓошиќ снимаа дует песна и спот,за музиката се погрижи далибор Ѓошиќ а е снимено во студио Сити саун .Спотот се снимаше…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ТPAГЕДИЈА ПО ТPAГЕДИЈА: Семејството Шаулиќ изгyби уште еден член!

Семејството Шаулиќ пред неколку дена доживеа уште една загyба. Имено, на вдовицата Гoрдана и починa нејзината мајка. Мајката на Гордана беше бoлна, последните неколку месеци…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Концерт по повод 40 години успешна кариера на композиторот Гоце Џуклески и пријателите

Во преполна сала во домот на култура во Лескоец Охридско од каде и потекнува познатиот композитор Гоце Џуклески се одржа концерт по повод 40 години…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

СКАНДАЛОЗНО ВИДЕО ОД ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША- ТЕПА И ПЦУЕ НОВИНАР ВО СРБИЈА!

Скандалите од српската пејачка Јелена Карлеуша не стивнуваат. Овој пат се појави видео во кое Карлеуша пцуе и тепа новинар од магазинот Курир.рс. Имено, српскиот…

Continue Reading...