Posted in Uncategorized

Се рекламираат лажни настапи на Анета и Молика

Фротменот на Молика Џими со интересен фб.статус,имено тој демантира на една објава за нивен настап и вели и друг пат се случувало вака,па пред публиката…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Фолк евергринот “Зелени очи” на Туше после толку години си добива спот!

Еден од најпопуларните наши фолк пејачи Благојче Стојановски Туше снимаше два нови видеозаписи,и тоа за најновата негова песна Ех што љубам едно моме и неговиот…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Романка снимаше спот во Охрид

Добропозната ни е од шоуто “Никад није касно” каде што стигна до големото финале. Кристина Бела сними спот за нејзината втора песна, а видеото одлучи да го…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Пејачот Ѓоко Јовиќ извади куфер сред свирка за да собере пари за операција на Ирена

Своевремено фолк, а денес поп пејачот Ѓоко Јовиќ направи гест за паметење за време на еден свој настап. Музичарот кој е познат по својата хуманост…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Џоле Џогани распука на фб.!

Џоле Џогани во негов фб.статус кажува дека интеренетот носи лажна слава,дека се купуваат прегледи,во целос го објавуваме неговиот статус.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ирена Спасовска во мали црни бикини го запали Охридското Езеро – обожавателите воодушевени од убавата глетка

Нашата позната фолкерка ова лето го минува работно. Но на паузата меѓу нејзините настапи, Ирена го користи своето слободно време како би „скокнала“ во своите…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Анета Молика ја отпеа “Proud” – па нели е ова подобро од Тамара? (ВИДЕО)

Еден од најдобрите женски вокали Анета Мицевска нема песна која не знае и не може да ја отпее. Така беше и со „Proud“ која ја…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео)Ова е најновата песна за Вардар!

Фолк пејачот Влатко Алексовски кој предходно го сними големиот хит Сузана ,на истата музика направи нов текст за Вардар ,звучи убаво слушнете.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(ВИДЕО) Скандал Љуба Аличиќ одбива да пее!

На интернет се појави видео каде Љуба Аличиќ одбива да пее на повик на неговиот колега Дарко Лазиќ!

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(фото)Градоначалникот на Прилеп во шок!

Цеца пристигна во Прилеп Градоначалникот на Прилеп се стопи пред Цеца .

Continue Reading...