Posted in Uncategorized

Поранешниот сопруг на Наташа Беквалац ја претепал бидејќи го изневерувала со овој тенисер (ФОТО)

По речиси една година излегуваат детали за разводот на српска пејачка Наташа Беквалац и Лука Лазукиќ. Другарка на Лука за „курир,рс“ открива дека до караница…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ново урбано катче – „ИТ кафе“ Охрид

Ново урбано, современо катче во Охрид. Од денес во центарот на градот, во срцето на  охридската чаршија, веднаш до скаличките, започнува со работа новиот лаунџ…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

“Авантура” на Зеки Бекировски добива спот!

Деновиве во Охрид и Охридско се снимаше новиот спот на Маестралниот клавијатурист Зеки Бекироски. Во спотот освен Зеки се појавува и Сара од модното студио…

Continue Reading...