Posted in Uncategorized

Стевче Јовановски со нови проекти

Одморот во Македонија го искористи за снимање на нови музички дела. Стевче Јовановски кој живее во Мелбурн, во соработка со ИН Продукција сними три нови…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Охрид и New Jersey во едно видео!

Погледете како изгледа видеозапис снимен во Охрид и New Jersey.Најнивиот видеозапис на пејачот Зоран Рутески кој работи и живее во Америка снимаше видеозапис дел во Америка дел во Охрид.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ФОТО: Српската пејачка топлес на плажа

Милица Павловиќ е една од најзгодните, а воедно и природни пејачки на Гранд.  Секогаш е во некоја совршена модна комбинација, а овој пат се фотографираше…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Благојче Стојановски туше промовирше нова песна и спот

Туше деновиве на Сателитската ИНТВ ја промовираше својата најнова песна заедно со спот насловена Ех што љубам едно девојче.Спотот го работеше ИН Продукција а се…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Погледнете го новиот видеозапис на Романката Кристина бела сниман во Охрид

Романката Кристина бела снимаше видеозапис во Охрид,за видеото се погрижи ИН Продукција.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Интернационалниот музички фестивал ТРА ЛА ЛА 2019, во локалитетот Долни Сарај во Охрид ќе се одржи Концерт на филмска музка

Во рамките на одбележувањето на 20-годишнината на Интернационалниот музички фестивал ТРА ЛА ЛА 2019, во локалитетот Долни Сарај во Охрид ќе се одржи Концерт на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Лепа Брена 20 и кусур години продавала хамбургери и никој не знаел за тоа!

Лепа Брена со години или точни 26 години поседувала сендвичарница во Нови Сад и никој, дури ни најблиските пријатели не знаеле за тоа. „Прв пат слушам…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

УAПCЕНА СТОЈА: Пејачката и нејзиниот сопруг пpиведени при обид да преминат граница

Пејачката Стоја Новаковиќ и нејзиниот сопруг Игор Јовановиќ биле пpиведени на границата меѓу Хрватска и Србија затоа што царинските службеници откриле фaлcификувани банкноти во вредност…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Стојне Николова со два нови сплетови

Фолк пејачката Стојне Николова со заеднички проект со Јане Рафајловски и Бобан Мојсовски направиа две нови преработки на патриотски сплет и староградски сплет .Проектот се…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ОВАА ГОДИНА ПАРИЧНИ НАГРАДИ ЗА ПРВИТЕ ТРОЈЦА НА “ИЗБОР НА ЛЕТЕН ФОЛК ХИТ”

И оваа година ќе се одржи избор на Летен фолк хит ,изборот ќе се одржи во Општина Новаци која го подржува овај фестивал.Оваа годинановитет е…

Continue Reading...