Posted in Uncategorized

Катарина Грујиќ удри по пеењето на Луна Џогани: „Го покажува задникот за пари, се глупира“

Победничката на реалното шоу „Задруга 2“, Луна Џогани по завршувањето на шоуто започна со музичка кариера и ја сними својата прва песна „Девети круг“. Инаку,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Илда ја откри најголемата тајна на семејството Шаулиќ: „Шабан беше тежок човек, со него не би поминала ниту две минути“

Илда Шаулиќ раскажа каков им беше бракот на нејзиниот татко Шабан Шаулиќ и нејзината мајка Гордана Шаулиќ. Пејачката призна дека Шабан беше тежок човек, како…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

За три месеци , Цеца, Кеба, Мартиновиќ и другите од Истичниот регион однесоа околу 150.000 евра

За неполни три месеци, Цеца, Кеба , Мартиновик и други  балкански естрадни звезди од  општините на Источниот регион  извлекоа речиси 150 000 евра.  Личниот вкус…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ВИДЕО: Ќерката на Цеца доживеала непријатност во луксузниот хотел

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, замина на одмор во Турција, бидејќи за неа време за одмор и трошење пари, секогаш има, но овој пат таа…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Полеале наоколу со бензин, а носеле и запалки – куќата на Мирослав Илиќ за малку ќе била запалена

Куќата на српскиот пејач Мирослав Илиќ за малку ќе била запалена, а сето тоа го видел неговиот сосед. Како што вели соседот за Курир.рс три…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

Хрватскиот пејач Тони Цетински е ослободен од сите обвиненија за случајот со сообраќајната несреќа од 3 ноември 2017 година во Ровињ во која настрада 62…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео) Елена Јовческа го развеа сонцето од кутлеш!

Познатата фолкерка Елена Јовческа го развеа сонцето од кутлеш на канео.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Петар Нечовски снимаше песна за Охридско село, жителите не сакаат да им пее песна пироман и клептоман!

Деновиве на јутуб се појави видео од пензиониран голк пејач насловено како Куратица село мое,најверојатно пејачот оваа песна ја снимил по нарачка,но жителите на село…

Continue Reading...