Posted in Uncategorized

ММД Илинден од Швајцарија, во сабота организира голема македонска забава со многу изненадувања во близина на Цирих

Македонско младинското друштво ,,Илинден” од Швајцарија во сабота на 26 октомври  во ,,Штандхале” кај Диеткон во близина на Цирих, организира македонска забава на која ќе…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(ВИДЕО)ПОГЛЕДНЕТЕ КАКО ИЗГЛЕДА ЕДЕН МУЗИЧКИ ДУЕЛ НА ЕЛЕНА ЈОВЛЧЕСКА И СТОЈНЕ НИКОЛОВА

https://www.youtube.com/watch?v=5zlD_x-S84M&feature=youtu.be&fbclid=IwAR24lRfVMb8Y0vIqx7AM8BvtGspqSCrqhVAJuxiv5zxqJPe8eH6vDFtP4B4

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

НАЈГОЛЕМ МАКЕДОНСКИ ФЕСТИВАЛ НА ХРАНА ВО АВСТРАЛИЈА

И по осум години, првиот македонски фестивал на храната со нетрпение се очекува и пробудува се поголем интерес не само кај Македонците туку и другите…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

На Ален Исламовиќ не му дозволија да се качи на авион за Канада ВИДЕО

Ален Исламовиќ (62) во петокот го пропуштил концертот на „Бјело дугме“, во Ванкувер, но и во Торонто. Станува збор за два распродадени концерти на бендот,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Сузана Спасовска беше највеселата баба на свадбата на својата ќерка – погледнете како изгледаа невестата и зетот (видео)

Сузана Спасовска претходниот викенд ја омажи својата ќерка, но се уште е под емоции од преубавиот настан. Ќерката на Сузана Спасовска, Теона, минатиот викенд се…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Мирослав Илиќ има 30 дена да даде ДНК примерок

Мирослав Илиќ има рок од 30 дена на судот да му достави ДНК примерок, за процесот на докажување на татковството да продолжи. Шеесетиосумгодишната пејачка легенда…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Тако ти е то мала,кад љубиш Босанца!

Самохраната мајка Сара Рено (која не сакаше да го открива името) тврди  дека пејачот Халид Мусломовиќ наводно  на концерт во Мелбурн во 2015 година ја…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ја отсече косата и блесна во полн сјај!

Нашата позната фолк пејачка Анета Наковска,за прв пат во својата долгогодишна кариера ја гледаме со еден потполно различен имиџ,а по теркот на светските модни трендови,кој…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ќе ве остави без здив,погледнетего новиот спот и песна на Даниел Сидовски

Даниел Сидовски вокалниот солист на групата Респекти промовираше нова песна и спот . Спотот е сниман нанеколку локации во Скопје,а го работеше ИН продукција,премиерата беше…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Даниел од група Респекти пријавен за семејно насилство!

Фолк пејачот Даниел пејачот на групата Респекти е осуден за семејно насилство! Тоа е дел од сценариото на новиот спот на неговата најнова песна Те…

Continue Reading...