Posted in Uncategorized

Бившата југословенска ѕвезда заврши на улица: Избегала од станот поради неплаќање кирија

Некогаш популарната Беби Дол заврши на улица откако го напушти станот во населбата Врачар поради неплаќање на киријата во период од четири месеци, пренесува српски „Курир“. Имено,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Од новиот спот на Северина ќе плачат сите мајки

Северина го објави спотот за новата песна „Rođeno moje“, која ја посвети на својот син Александар. Оваа песна и пред нејзината премиера беше прогласена за…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Колумна: Зошто не треба да се бојкотира Танец

Пред некое време имав чест да присуствувам на 70 – годишниот јубилеј на Ансамблот Танец и нема воопшто да кријам, туку гордо ќе изјавам дека…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Менде Куновски ја промовираше првата соло песна и спот

Со прекрасна љубовна балада, Менде Куновски ја најавува неговата соло музичка кариера. Песната „Празен календар“ ја претстави заедно со спот, преку официјална промоција пред многубројните гости…

Continue Reading...