Posted in Uncategorized

Анета и Џими од „Молика“ започнаа нов бизнис: На отварањето многу познати лица

Во присуство на голем број пријатели и колеги, Анета Мицевска, вокалистка на групата „Молика“ и нејзиниот сопруг Џими, фронтмен на групата, го отворија својот ресторан…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Рада Манојловиќ јавно и се обрати на Јелена Карлеуша: „Кој не те знае, скапо ќе те плати“

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија. Рада…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Зад решетки е човекот кого во анонимно писмо го обвинија за убиството на Јелена

Анонимно писмо кое стигнало до судот го сомничи  Драгоје Милинковиќ, како убиец на пејачката Јелена Марјановиќ. После добивањето на писмото Драгоје е уапсен вчера во Белград. Милинковиќ,…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Коки се разведува по вторпат?

Музичарот Никола Јанков – Коки Јанков става крај и на вториот брак, пренесува естрадниот магазин „Бекстејџ“. Според нивните информации, бракоразводната постапка била во тек. Коки од…

Continue Reading...