Posted in Uncategorized

Нада Топчагиќ признава дека тешко живее: „Сиромашни сме, цело семејство е на мој грб“

Српската пејачка на народна музика не може да ги изброи сите песни што ги снимила во нејзината долга и богата кариера, но тоа не помага…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(видео)Нов спот на Игор Бежаноски

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

(ВИДЕО) Сузана Гавазова провокативна во спотот за “Џунгла”

Една од најпознатите и најбараните фолк пејачки во земјава и надвор од неа, Сузана Гавазова, на уникатен начин им ја честита новата 2020-та година на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Австралиската ИНТВ отвори свое студио во Мелбурн

Единствената македонска телевизија во Австралија-ИНТВ, отвори свое студио во Мелбурн. Истото ќе биде одлично место за промоција на сите македонски музичари кои во Австралија ги…

Continue Reading...