ПОРАНЕШНАТА УЧЕСНИЧКА ВО „ЗАДРУГА“ Приведена Маца Дискреција: По сослушувањето се повлече од Инстаграм

Сенада Нуркиќ, попозната како Маца Дискреција е приведена. Имено, таа често на друштвената мрежа Инстаграм објавува фотографии на кои се гледа како зафатени мажи и пишуваат пораки.

Една жена чии сопруг испраќал пораки до Маца, решила Дискреција, наводно, да ја пријави за нарушување на мирот.Поранешната учесничка во реалното шоу „Задруга“ сослушана е во полиција, а потоа им се обрати на сите преку профилот на друштвената мрежа Инстаграм, на која често пати поставува експлицитни фотографии.

„Жена која мажот и сакал да ја изневери со мене ме пријавила во полиција. Тоа го решивме, дадов изјава. Додека не и го избришат профилот, мене ќе ме нема на Инстаграм! Уживајте!“ – напишала Сенада.

Author: FOLKCLUBTV

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *