Posted in Uncategorized

КОЛКУ Е ПОСТАРА ТОЛКУ Е ПОЗГОДHA: Неда Украден во седмата деценија од животот се coблече во бикини!

Летото само што не започнало, а јавните личности веќе познаа да се paзголуваат и coблекуваат во бикини. За Неда Украден годините се само бројка, а…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Ангел Стојкоски промовираше нова песна заедно со спот

Во соработка со ИН продукција младиот Ангел Стојкоски деновиве снимаше нов спот за песната “Две сестри”. За музиката и аранжманот на песната се погрижи Златко…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

“видео”Погледнете како се меша на песна од Сузана Гавазова

На интернет се појави снимка каде една актрактивна девојка меша на најновиот хит на Сузна Гавазова “Роден за гев”.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Матурантот Орданчо имаше желба да го запознае Ѓоко Јовиќ – средбата ќе ве расплаче (ВИДЕО)

Не се миленици кај публиката само пејачите од соседството, и се повеќе нашите пејачи освојуваат фанови ширум балканот а доказ за тоа е и оваа…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Голем хуманитарен настан во Прилеп

Средствата собрани од овај настан се за доизградба на манастирот Св.Атанасие С. Ропотово.На настанот ке учество зедона дел од Македонската фолк естрада и тоа -Јордан…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Александар Трајковски со видеозапис снимен во Австралија

Младиот и надежен иструменталист Александар Трајковски на последната турнеја со Ѓоко Јовиќ и Енерџи бенд го искористи слободното време за снимање спот за неговото најново…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Каква трансфомација,Дали знаете кој е овај Македонски пејач?

Невероjатна трансфомација направи Македонски фолк пејач! Фолкерот Влатко Алексовски направи невероjатна трансфомација и веќе неможете да го препознаете.

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

МИРОСЛАВ ИЛИЌ ЈА ДОКАЖУВА HEВИНОСТА НА CУД: „Таа жена ме пpoгонува, ми дише во врат“!

Мирослав Илиќ за време на давањето на иcкaз навел дека Мирјана Антоновиќ му праќала пораки кои што ги доживувал како пpoгон. Ова го потврдил и…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Македонската естрада се простува од Момо Николовски

Почина Момо Николоски, македонскиот пејач кој не успеа да ја добие битката со тешката болест. Тажната вест ја објави на Фејсбук неговата сопруга, а семејството…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Сузана Гавазова се пресели фамилјарно во Македонија

Една од најпопуларните пејачки на Македонската фолк сцена Сузана Гавазова,која од неодамна започна да гради кариера и на Балканот, реши од Шведска каде што живееше…

Continue Reading...