Posted in Uncategorized

Унгарија се повлекува од Евросонг- Им бил премногу геј?!

29 ноември 2019, 16:28СподелиСподели „Гардијан“, сепак, пишува дека Унгарците се откажале од конкуренцијата затоа што Евровизија се повеќе се поврзува со ЛГБТК заедницата. Унгарците ги…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Харизма бенд со нови проекти!

Харизма Бенд деновиве ги израдува своите фанови со нови фотографии. Фотосесијата е само најава за новиот проект кој следува. “Пред нас е период кога се…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ДРЖАВНА НАГРАДА ЗА ПЕЈАЧКИТЕ ВИОЛЕТА ТОМОВСКА И ВЕСНА ЃИНОВСКА-ИЛКОВА

Примадоната на Македонската опера и балет (МОБ) Весна Ѓиновска-Илкова и доајенката на македонската народна песна Виолета Томовска заедно со писателот Димитар Башевски, се добитници на…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Богдана и официјално е Ражнатовиќ

Богдана и Вељко се заколнаа на вечна љубов пред бога и пред матичар. Со тоа снаата на Цеца стана госпоѓа Ражнатовиќ бидејќи го зема презимето…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Дамјан во Охридско е најбараниот фолкер!

Овај викенд Дамјан Стојановски настапуваше во најактуелниот ресторан во Охридско ,поточно во селото Куратица”Етно ресторан Дедо димо”.Како што ни потврдија од ресторанот ,веќе месец дена…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

ТАНЕЦ СО ГОРДОСТ СЕ ВРАЌА ВО МАКЕДОНИЈА ОД АВСТРАЛИСКАТА ТУРНЕЈА

Како и претходните два концерти на ТАНЕЦ во Мелбурн и Канбера, концертот во Сиднеј заврши со долги аплаузи и овации од публиката, која ја исполни…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Милован Секулоски ве кани на промоција

Фолк пејачот Милован Секуловски на 27 ноември во Хотелот Нова Ривиера ве кани на промоција.Милован ќе промовира и видеозапис кој деновиве го изработи со ИН…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Неда Украден незадоволна го напуштила шоуто Ѕвездите на Гранд: “Би можело да има малку повеќе почитување“

Неда Украден била гостин како член на жири во “Ѕвездите на Гранд“, а препирањата со постојаните членови на жирито не изостанувале. Пеачката, сепак не сакала…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Куратица стана филмско село,најпопуларните пејачи снимаат спотови во ова село!

Ѓоко Јовиќ го промовираше новиот спот за песната “Решив дома да се вратам”. Видеото се снимаше на повеќе локации во Охрид, во соработка со ИН Продукција. Повеќето…

Continue Reading...
Posted in Uncategorized

Се венчале во Лас Вегас: Драгана Мирковиќ беше во љубов со советникот на Заев

Српската пејачка пред да се омажи со сегашниот сопруг Тони била во долгогодишна врска со Зоран Башановиќ. Тој не и бил само момче туку и…

Continue Reading...